Karakterler & Tanımları

From Metin2Master Türkiye Wiki
Jump to: navigation, search

Contents

Zihinsel Savaşçı

Savaşçı karakteri genelde yakın dövüş için tercih edilen karakter olduğundan dolayı yüksek hasar vermesi ve savunma bakımından oldukça dayanıklı bir karaktere ihtiyacınız olduğunu sizlere öncelikle belirtmek isterim. Kasılmak için birebir olan Zihinsel Savaşçı Metin2'de oldukça dayanıklı karakterlerden bir tanesidir. Skillerinden bir tanesi olan Güçlü Beden ile defansına defans katarak savunmasını oldukça güçlü kılabilir ve kendisine yapılan yüksek hasarları da kolaylıkla savuşturabilir. Ancak zihinsel savaşçıların bu avantajının da çok büyük bir dezavantajı bulunmakta savunma olarak her ne kadar bir tank kadar sağlam karaktere sahip olsanız da Bedensel bir savaşçı kadar hızlı olmanız mümkün değildir.

Öneri

Yüksek damagelere ulaşmak için çok idealdir lakin yeteneği kaçırmamaya dikkat edin.

Biliyoruz

Sadece 2 tane önemli hasar kaynağınız var birisi Ruh vuruşu diğeri ise Şiddetli Vuruş bu iki skill'in damage oranları ile diğer Güçlü Beden Kılıç Darbesi ve Güçlü Vuruş gibi sonraya bırakılmış öncelikli hasar kaynağı olmayan skillerinizle dengeli bir şekildedir.

Statü Nasıl olmalı

STR dolduktan sonra VIT doldurmalısınız. VIT de dolduktan sonra geriye INT ve DEX kalmakta. (INT : Büyü Savunması) , (DEX : Savuşturma-Saldırı Gücü) bu doğrultuda DEX olarak statü vermeye devam edebilirsiniz.

Skills

Güçlü Beden : Bu skill kullanmanız halinde karakterinize büyük ölçüde defans artışı sağlamaktadır. Özellikle skill master, grandmaster ve perfect olarak yükseltilmesi halinde büyük ölçüde defans artışı sağlayacaktır. (1. Master Yapılacak) Ruh Vuruşu : Bu skill kullanmanız halinde düz bir hatta önünüzde bulunan bir çok düşmana saldırı gerçekleştirmenizi sağlar. (2. Master Yapılacak) Kılıç Darbesi : Kuşkusuz zihinsel savaşçıya yerinde kullanıldığında 1vs1'de çarpışmayı lehinize çevirmenizi sağlayacak bir skilldir. Uzaktan vurabildiğiniz gibi rakibinizi stunlayarak (sersemleterek) bir süre atack yapmasını engelleyebilirsiniz. Şiddetli Vuruş : Bu skill kullanmanız halinde karakteriniz zıplayarak yere kılıcını vurur ve düz bir hat boyunca belli bir mesafeye hasar vermenizi sağlar. Bu skillin tek bir dezavantajı ise ıskalama şansınız yüksektir siz tam vurduğunuzda rakibiniz sağa veya sola kaçarak bu hasarı savuşturabilir

Skillerinizi İyi Değerlendirin :)

Back


Bedensel Savaşçı

Hepinizin bildiği gibi Metin2 de savaşçı karakterler genelde yakın dövüş üzerine dayalı skillere ve yapıya sahip olduklarından dolayı kuvvetli savunmaya ve rakibini hızla yerle bir edecek bir saldırı gücüne ihtiyacı olduğunu sizlere hatırlatmamızda fayda olacaktır. Zihinsel savaşçıların aksine bedensel savaşçılar saldırı hızı ve yüksek saldırı gücüne dayalı olduğu için defansları onlara nazaran daha düşük fakat ölmediği sürece ciddi bir ölüm makinesi olarak da adlandırılabilir. Öfke skillinden gelen yüksek saldırı hızı karakterinizin rakibi yerden kaldırmayacak cinste hıza bürünmesine sağlar. Ancak bu skillin çok ciddi bir de dezavantajı bulunmakta kullandığınız an karakterinizin defansını düşürmektedir.

Öneri

Bana kalırsa bedensel savaşçılar için skill kombosu yapmaya çalışmak da tamamen saçmalık. Şöyle bir düşündüğünüz de bedensel savaşçının ihtiyacı olan 3 adet skill bulunmakta Hava Kılıcı, Öfke ve Hamle bunun dışında kalan Kılıç çevirme ve üç yönlü skilleri de bedensel savaşçının vs esnasında sadece vakit kaybına neden olacak kanaatindeyim. Bu doğrultuda bedensel savaşçı oynayan birinin Delici vuruş veren takıları ağırlıklı olarak tercih etmesi düz vuruşlarını etkili oranda arttıracak ve kombo ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır o yüzden bedensel savaşçı için herhangi bir kombo çalışılmasına da gerek yok. Ancak 1 e 1 vs atarken yinede full skill kullanmak isteyen biri rakibine öncelikli olarak Hamle vurarak sersemletmeli ve ardından kılıç çevirme ile yere düşürüp üzerine üç yönlü ile vurarak üç yönlü skillini de sektirme şansını ortadan kaldırabilir.

Biliyoruz

Gücüne ve saldırı hızına sahip olduklarından dolayı STR vermek için biraz daha geri planda tutabilirsiniz düşüncelerinizi. Daha çok bedensel savaşçı başlangıç statüleri VIT ağırlıklı olarak saldırı gücünüzü ve dayanıklılığınızı da dengeleyerek daha iyi işler çıkartabileceğiniz gibi dayanıklılık ile daha fazla rakibe karşı ayakta kalabilirsiniz. Bu doğrultuda statülerinizi öncelikli olarak 2 VIT 1 STR olarak verebilirsiniz VIT statünüzü fulledikten sonra STR ve DEX çalışmaya başlayabilirsiniz. BU evrede ise 2 STR ve 1 DEX vererek STR fulleyebilirsiniz. Ardından ise 2 DEX ve 1 SP verebilirsiniz ya da DEX fullemeyi deneyebilirsiniz.

Skills

Hava Kılıcı : Bu skill kullandığınız andan itibaren karakterinizin saldırı değerini bir süreliğine arttırmaktadır. Saldırı değeri verir. Üç Yönlü Kesme : Yıldırım hızı ile karşınızda ki rakiplere 3 defa toplu saldırı gerçekleştirmenizi sağlar. 3 kez birden fazla rakip üzerinde kullanılabilir. Öfke : Saldırıya odaklanmanızı sağlar ve karakterinizin saldırı hızının belirli bir süre boyunca artmasını sağlamaktadır. Ayrıca kullanıldıktan sonra rakipten alacağınız zarar artışına neden olur. Hamle : Bir mermi edasıyla rakibinizin üzerine hızla koşarak saldırı gerçekleştirmenizi sağlar. Ayrıca bu skill kullandığınız rakibi sersemletmenizi sağlamaktadır. Kılıç Çevirme : Bu skill kullanıldıktan sonra karakteriniz kendi etrafında dönerek kılıcını savurmaya başlar ve yakınında ki tüm rakiplere hasar verir.


Back


Uzak Dövüş Ninja

Okçu ninja genelde lonca savaşlarında rakipleri onlardan uzakken tam olarak gücünü gösterebilen, sadece beceri değil beceri+düz vuruş ile de oldukça güçlü olan, ancak ok savunması tam olan karakterlerin karşısında çok zorlanan bir eğitimdir. Genelde şehir basma, lonca savaşı gibi etkinliklerde oynayan kişi çok eğlenir, güzel efsunlandığı zaman 1e1 dövüşlerde de bir miktar güçlenmesi mümkündür.

Statü

Kesinlikle Dex Ve Hp

Dex Çünkü Ninjaların Defansları Gerçekten Çok düşük ..Diğer Karakterlere Göre Daha Zayıftır Bu konuda

2 Hp 1 Dex Şeklinde ikisinide Fulleyene Kadar Devam Edin.İkisini Fullemeden Ws lerden Fazla Medet Ummayın

Daha Sonra Full 1 Str Bir int Şeklinde Devam Edin

Skills

Zehirli Ok : İlk Master Açmanız Gereken Skildir.Çünkü Zararı Fazladır Ve P Olduğunda Zehirleme Olasılığı En Yüksek Olan Beceridir.Bu da Rakibinizin Ayriyetten Hp Kaybetmesine Neden Olur. ( Herkes Önce Ateşli Oku P yapmaya Çalışır ama Siz Sakın Öyle Yapmayın :) )

Ateşli Ok : İkinci Olarak Master Açmanız Gereken Skildir.Zehirli Ok İle Hemen Hemen Aynı Hasar Değerine Sahiptir.Kritik İle Zehirli Oktan Daha Fazla Hasar Veren Vuruşlar Yapar.Ama Sadece Kritik İle.

Tekrarlanan Atış : 3. Master Açmanız Gereken Beceridir. Ben Buna Taramalı Skil Diyorum :D Hasar Değeri İtemlerdeki Efsunlara Göre Değişir.Ne Yüksek Ne De Azdır..Ateşli Ok İle Aynı Hasar Değerlerine Sahiptir.Fakat Ateşli Ok Kadar Yüksek Hasarlara Ulaşamaz.

Hafif Adım : 4. Master Açmanız Gereken Beceridir.Okçular Uzaktan Yaptıkları Vuruşlar İle Rakibine Oldukça Fazla Hasarlar Verebilirler. Tabiki Öfke Den Delirmiş Savaşçılar Yakalamadıkları Sürece :) Yakalandıkları An Okçunun İşi Bitmiştir:D

Ok Yağmuru: Bu Skili Açmanıza Bile Gerek yok Ben Bu Beceriye İşe Yaramaz Skil Diyorum..Yinede Açabilirsiniz.Skil Vuruşlarını Extra Efsunlar İle Arttıtabilirsiniz.

Yapabilirsiniz

Becerilerin gücü, mesafeyle önemli ölçüde azalır! Ateş Ok ve Zehir Ok , hedefin yanındaki yere çok az hasar verir.

PvP'de esas olarak okçuluk doğası nedeniyle kullanılabilir. Kılıç, seviye atlamak için iyi bir silah, ya da bir grupta ise ok.

Yakın dövüşte kılıç kullanır - eğer Combat Horse varsa, daha kolay gelişebilir. Hançer bu karakter tipinde kullanılamaz.

Daha sonra Yang'ı toplamak için ikinci bir karaktere ihtiyacı var. Üst düzeylerde, Boss'u zehirle avlamak için değer.


Back


Yakın Dövüş Ninja

Kasması Savaşçı ve Suraya göre daha zor olan ninjanın güzel avantajlarından biriside Kılıç!

Öneri

Tam olarak ws atıcak rakiplerinizi düşmanlarınızı ezicek yenecek veya küçük düşürecek duruma gelen kadar en iyi kılıç kullanımı ile kasılmak

Savaşın

Bıçakçı ninjalar oyundaki yüksek zararlara ulaşan karakterlerden biridir. Kamuflaj+Suikast+Sırttan Vuruş bonusları ile çoğu zaman kendi dengi rakipleri daha ilk vuruşlarında yarı canla bırakan, beklenmedik anda ard arda gelen 2 kritik ile 1e1 dövüşü birkaç saniye içinde bitiren uç bir eğitimdir. Ancak eksileri de bu ilgi çeken artıları kadar büyüktür. Herhangi bir savunma becerisi yoktur, lonca savaşları ve şehir basmalarda birden fazla kişi tarafından hedef alınırsa diğer tüm sınıflardan daha fazla zarar alır.

Biliyoruz

Ninja Hangi Silahı Kullanmalıdır(yakın dövüş) Ninjalar gerek hız gerekde damage(saldırı değeri) açısından Bıçak kullanmalıdır. Peki Neden? Tek El silahların saldırı değeri yüksek olsada çok yavaşdırlar yani bir kılıç darbesi=2 bıçak darbesi hesabından ve serilik açısından BIÇAK kullanmalıdır.

Statü

Ninja her iki skilldede Şu sırayla gitmelidir. 2Hp 2 Dex 1Str Hp ve Dex 90 olduğunda str ye yüklenin Ve elinizden geldiği kadar sp ye stat puanı vermeyin. Çünkü Ninja da sp işe yaramaz Ninjada herkesin bildiği gibi Dex Skill gücünü artırır.

Back


Büyülü Silah Sura

Daha seri vurmak için kız karakter açabilirsiniz. Sura ve şamanlardan çok damage yiyoruz. Bunu düzeltmek için Sersemlik yememek için nasıl kalkanı çıkarıp takıyorsak, bilezik ve zırhımızıda çıkarıp takalım. Ws atarken hangi karakterle ws atıyorsanız o karaktere karşı saç almayı unutmayın. Ws'den önce kalkanları ve bilezik zırhı çıkarıp takmayı unutmayın. Kombonuzu açmayı unutmayın.

Öneri

Parmak darbesi cok kisa surede dolmasi ve verdigi hasarin fazlaligi yuzunden buylu silahin en onemli skillerinden biridir.Ejderha donusu parmak kadar olmasada ilerleyen seviyerde hatiri sayilir hasarlar vermeye basliyo.Tek olumsuz yani uzun surede dolmasi.Buyulu keskinlik ise bunlarin gucunu arttirdigi icin bu 2 saldiri skilinden sonraki muhakkak yukseltilmesi gereken skildir.Ayrica karsi tarafa verdiginizn hasarin % .... emdigi icin tas kirarken otomatige alip bakkaldan yiyecek birseyler alip gelmenize imkan bile sagliyabilir.

Building

İnt : 90-95 Vit : 90-95 Str : 90-95 Kalanı : Dex Zihinsel Savaşçı Konusunda anlattığım gibi Vit defans ve büyü savunmanızı artırır. Biyolog görevinden alınan Hp'nin Büyü Savunmasını artırıp artırmadığına bakmak için deneme yapabilirsiniz. 2. Dağılım İnt : 90-95 Str : 90-95 Dex : 90-95 Vit : Kalanlar

Skills

Büyülü keskinlik Bize Mükemmel derecede atak verir Ve Bu özellik çoğunlukla önemsenmez ki Çok önemlidir Vs de ve Lv kasmada %12 Zararı Hp mize ekler Yani 1000 Damage vuruyorsak 120 Hp mize eklenir.. Büyülü Zırh Bu Yeteneğimizde Bize Güzel Bir defans Ve ayrıca P oldugunda %48-50 oranında yansıtma özelliği verir Lv kasmada birebirdir... Parmak Darbesi Güzel Damage Vuran bir yeteneğimizdir Açılması zorunludur... Anti Büyü Özellikle Altını Çizdim Çünkü Bu Yetenek bizim Kurtarıcımız ve büyülü silahın ölüm makinesi olmasını sağlayan skilldir P oldugunda %62 Rakibin açtığı buffları yok eder (Ateş hayaleti Hariç).. Ejderha Dönüşü Dehşet Ve bu yeteneğimizin arasında kalanlar olabilir Çünkü dehşet de P oldugunda gayet iyi bir savunma verir ama tek yetenek ile vs de ve lonca savaşlarında galibiyet almak zordur... Dehşet Bunu da açın biraz da olsa savunma verir..

Back


Kara Büyü Sura

Sura Karakterin vazgeçilmez beceri sanatıdır.Büyülü Silaha göre suranın Daha güçsüz,daha yavaş kasılmasını sağlar fakat düellolarda büyülü silaha oranla daha fazla zarar verme gücü vardır.

Statü

-SP -HP -DEX -STR

Skills

Karabüyü Sura Karakterlerin Vazgeçilmez Becerisi Ateş hayaletidir.İlk önce Ateş hayaleti açılmalıdır.Ve sıralamada şöyledir;

-Ateş Hayaleti -Karanlık Koruma -Karanlık Küre -Ateş Vuruş -Karanlık Vuruş -Hayalet Vuruş

Back


Ejderha Gücü Şaman

-Savaşlarda + vererek kendi tarafınıza güç kattığınız için genelde ilk hedef siz olursunuz.. -Ws atarken veya savaşta sürekli hareketli olmalısınız bir zihinsel gibi oldugunuz yerde durursanız butun skıllerı yersınız

Statü

ViT: HP mizi arttırır. iNT: Büyü yani skill güçlerimizi arttır. STR: Düz vuruşlarımızı arttır. DEX: Dex' e bayılıyorum, Savuşturma özelliğini azaltır, Kalkma süremizi azaltır, Her 3 tanede bir azda olsa savunmamıza katkıda bulunur,

Öneri

Ejderha gücü Şaman ın en iyi özelliği kendine kritik vurma şansını arttırması ve yanındaki arkadaşlarına aynı kutsamayı yapabilmesidir. Düz vuruşları oldukça zayıf olduğu için ve oldukça da yavaş olduğu için rakibi becerileri ile alt etmek zorundadır.

Skiller

- EJDERHA KÜKREMESİ - EJDERHA YARDIMI - EJDERHA ATIŞI - KUTSAMA - UÇAN TILSIM - YANSITMA

Back


İyileştirmeci Şaman

Metin2 de diğer bir kutsamacıda İyileştirmeci şaman sınıfıdır. İyileştirmeciler fazla tercih edilmeyen bir sınıf olsada oldukça iyi becerilere sahiptir. Ben bu karakteri nedense Büyülü silah şuraya benzetiyorum. Fakat avantajları oldukça fazla. Trde oynuyorsanız, beceri kitaplarını sudan ucuz bir şekilde alırsınız. Şaman itemlerinde biraz mücadele etsenizde aşılmayacak konu değil. Wslerde de bu sınıf kötü sanmayın. Eğer iyi bir donanıma sahip olursanız oynadığınız server de adınızı herkese ezberlettirebilirsiniz.

Statü

VIT: 90 INT: 90 STR: 90 DEX: 90

Önerimiz Var

Metin2 1-1 Silah Efsunları: Büyü Hızı Zeka Canlılık Yarı İnsan Kritik Vuruş

Skills

Şimşek Çağırma Şimşek Atma İyileştirme Yüksek Saldırı Şimşek Pençesi Hız

Back

Personal tools